هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی سال ۹۸

اطلاعات مفید در مورد تعرفه انواع ارتودنسی دندان

هزینه درمان همیشه یکی از موارد مهم در اقدام یا عدم افراد برای درمان به خصوص درمانهای زیبایی است. بنابراین بسیاری از افرادی که هزینه درمان برایشان مهم است با آگاهی از عوامل تاثیر گذار بر هزینه درمان میتوانند بهتر تصمیم گیری کنند و روشهایی برای کاهش هزینه در پیش بگیرند. درمان ارتودنسی درمانی مهم برای حفظ سلامت و زیبایی دندانها و لبخند است و از آنجایی که همه ما دوست داریم لبخندی زیباتر و سالمتر داشته باشیم، ممکن است گاهی به درمان ارتودنسی فکر کنیم. اگر میخواهید بدانید درمان ارتودنسی چقدر برایتان تمام میشود باید بدانید در هر مورد هزینه ممکن است متفاوت باشد و نمیتوان یک مبلغ قطعی برای درمان ذکر کرد.

برای بارآورد هزینه ارتودنسی دندان باید در جریان مواردی که در این هزینه تاثیر گذار است قرار گیرید. در حالت کلی تعرفه این درمان در مطب ها و توسط پزشکان متخصص باید تقریبا یکسان باشد اما در این روند مواردی که در ادامه به شرح یک از آنها میپردازیم دخیل است:

 1. طرح درمان مختص هر بیمار : از مهم ترین عواملی که در این هزینه دخیل است، شدت نامرتبی و شرایط دندان های فرد اعم از سلامت لثه و دندان ها، سن، جنس، اسکلت صورت و خواسته های بیمار برای تعیین طرح درمانی مختص او بستگی دارد، گاهی بیماران تنها در تعداد معدودی دندان نامرتبی را شاهد هستند و گاهی این مشکل در وضعیت فک و دندان های مخفی و هر دو فک بالا و پایین وجود دارد و نیاز به اقدامات سخت تر و درمان طولانی تری دارد. که این مورد در جلسه مشاوره و معاینه بالینی دقیق و بررسی رادیو گرافی مشخص میشود.برای تعیین نوبت آنلاین رایگان اینجا کلیک کنید.
 2. مواد و دستگاه استفاده شده در ارتودنسی دندان ها : از اصلی ترین مواردی که در کنار این خدمات توسط پزشک باید انجام شود متریال مورد استفاده است که در انواع و کیفیت های متفاوت و با برندهای مختلف چون سرامیکی فلزی و… عرضه میشود حتما قبل از انجام خدمات در مورد کیفیت و برند این مواد از پزشک خود سوال کنید و در صورت وجود تمام برندها درخواست مناسب بودجه و مشاوره وی را استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این موارد به دلیل اینکه برای مدت طولانی قرار است در دهان شما بماند بهتر است حتما در مورد آنها اطلاعاتی مختصر داشته باشید.

از دیگر مواردی که شاید در شرایط هزینه این خدمات نتوان گنجاند ولی تاثیر بسزایی در هزینه دارد، قیمت گذاری منصفانه این خدمات است. که برای بررسی این مورد میتوانید با مقایسه قیمت ها در سایت های مختلف و مشاوره از افرادی که از این خدمات استفاده کرده اند اطلاعات مناسب را بدست آورید .در ادامه تمامی این هزینه ها را با جزییات تفاوت قیمت آورده ایم.
عموما در سایت های که قیمت درج نشده است. میزان این خدمات بیشتر خواهد بود .

تعرفه ها به تومان می باشد.

لیست قیمت انواع ارتودنسی در مطب دکتر مهریزی

۱۱.۰۰۰.۰۰۰درمان ارتودنسی ثابت دو فک با ریتینر
۲.۷۰۰.۰۰۰درمان ارتودنسی متحرک یک فک
۵.۵۰۰.۰۰۰درمان متحرک دو فک / فانکشنال / فیس ماسک
۱۴.۲۰۰.۰۰۰درمان ارتودنسی متحرک فانکشنال و  ثابت دو فک
۱۲.۸۰۰.۰۰۰درمان ارتوسرجری (جراحی فک)
۹۰۰.۰۰۰هزینه اضافه براکت دایمون Self Ligating / Damon برای هرفک
۴.۰۰۰.۰۰۰هزینه اضافه براکت سرامیکی برای دو فک
۴.۰۰۰.۰۰۰هزینه اضافه براکت لینگوال برای هرفک
یک قسط۲۰۰.۰۰۰هزینه شکستن براکت فلزی
یک قسط۱.۲۰۰.۰۰۰بلیچینگ دو فک با یک کیت

شرایط پرداخت :

پرداخت هزینه به دلیل مدت زمان طولانی این خدمات عموما بصورت اقساط دریافت میشود. بخشی از هزینه ارتودنسی در ابتدای درمان و مابقی بصورت اقساط ماهانه در طول درمان دریافت میشود که در زمان های مشخص در طی درمان طبق توافق در نظر گرفته میشود.
خدماتی چون فتوگرافی و دستگاه های ساخته شده در لابراتوار رایگان است. همچنین پکیج های بهداشت دهان در درمان های ارتودنسی ثابت همراه با این خدمات ارائه میشود. برای تعویض ریتینریا نگهدارنده براکت های ثابت و متحرک و ویزیت های دوره ای بیمار نیز هزینه ای نباید دریافت شود.
هزینه درمان نامرئی متحرک با پلاک های شفاف همانند ارتودنسی ثابت که از برکت های فلزی استفاده میشود به وضعیت دندان ها و شدت بهم ریختگی دندان ها و الاینرهای اینویزیلاین هایی که استفاده میشود بستگی دارد. که به دلیل خرید مستقیم تمام تعداد اینویزیلاین ها در ابتدای درمان توسط پزشک نصف هزینه آن در ابتدای درمان از بیمار دریافت میشود.

نکته ای که در درمان ارتودنسی دندان ها باید در نظر داشته باشید داشتن مشاوره مناسب و مطمئن برای شروع درمان است. برای مشاوره رایگان با دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی ابتدا وقت بگیرید و بعد از معاینه و بررسی رادیو گرافی اطلاعات کامل برای نحوه درمان و بهترین طرح درمان را براساس اصول علمی متخصصین ارتودنسی دریافت کنید.هزینه ارتودنسی کودکان بخصوص درمان های پیشگیری کمتر از درمان تخصصی در بزرگسالی است.

این شرایط هزینه، پرداخت و خدمات جانبی مربوط به مطب دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی در سعادت آباد میباشد.

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه درمان ارتودنسی

 • روش درمان

اولین چیزی که در براورد هزینه در نظر گرفته میشود، روش های زیادی برای درمان ارتودنسی وجود دارد. متداولترین وسیله ارتودنسی، براکت معمولی (براکت فلزی) است. براکت فلزی هنوز ارزانترین و موثرترین روش درمانی در ارتودنسی محسوب میشود اما روشهای دیگری نیز در حال حاضر وجود دارند که طرفداران زیادی دارند. براکت سرامیکی و الاینر شفاف (اینویزالاین) سیستمهای جدیدتری هستند که به علت شفافیت تقریبا نامرئی هستند اما گرانتر می باشند. همچنین براکت خود لیگاچور (براکت دیمون) یکی از انواع سیستم براکت است که در آن نیازی به لیگاچور وجود ندارد بلکه خود براکت میتواند سیم ارتودنسی را نگه دارد. این سیستم براکت نیز هزینه بیشتری دارد. براکت پشت دندانی سیستم براکتی است که به سطح پشتی دندانها چسبانده میشود تا در معرض دید نباشد اما همان طور که میتوانید حدس بزنید، نصب و تنظیم این سیستم براکت زمان بیشتری نیاز دارد و دسترسی به براکت برای ارتودنتیست سخت تر است بنابراین هزینه آن نیز با براکت معمولی متفاوت خواهد بود.

 • قطعات و وسیله های جانبی مورد استفاده

در درمان ارتودنسی علاوه بر خود براکت ممکن است از قطعات دیگری نیز استفاده شود. مثلا برخی افراد نیاز به حلقه کشی الاستیک دارند تا موقعیت دندانهای بالا و پایین شان نسبت به هم اصلاح شود، برخی ممکن است فنر مارپیچی برای ایجاد فاصله بین دو دندان لازم داشته باشند یا انواع دیگر ضمایم براکت برایشان استفاده شود. همچنین ممکن است علاوه بر سیستم براکت و ضمایم آن، وسیله دیگری مثل هدگیر، فنر فورسس، قفس زبان، توربو، بایت پلیت یا وسیله های دیگر استفاده شود که هزینه آنها جداگانه محاسبه میشود و بر هزینه نهایی می افزاید و همچنین تنظیم آنها زمان بر بوده و ممکن است بر پیچیدگی درمان بیفزاید.

 • شدت مشکل ارتودنسی

شدت تغییراتی که لازم دارید و پیچیدگی حرکاتی که لازم است ایجاد شود یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر هزینه است. در موارد پیچیده تر و شدیدتر، مدت زمان بیشتری طول میکشد تا اصلاح دندانها به پایان برسد بنابراین دفعات مراجعه به ارتودنتیست، نیاز به عکس پرتوی ایکس، قالب گیری، وسیله ها یا ضمایم براکت و غیره نیز بیشتر میشود. حرکات جزئی دندانها هزینه کمتری به دنبال دارد.

قیمت ارتودنسی دندان انواع مدل ها

 • سن بیمار

اگر چه در هر سنی میتوان درمان ارتودنسی انجام داد اما در افرادی که سن رشدشان به پایان رسیده ممکن است درمان پیچیده تری لازم باشد. در کودکی با هدایت رشد استخوانها میتوان حرکات مورد نظر را ایجاد کرد اما در بزرگسالی باید نیروی بیشتر و طولانی تر و روشهای پیچیده تری اعمال شود. گاهی نیز برای ایجاد تغییر در استخوانهای فک ممکن است نیاز به جراحی فک باشد.

 • درمانهای جانبی

گاهی هنگامی که برای مشاوره ارتودنسی مراجعه میکنید مشخص میشود مشکلات دیگری مثل پوسیدگی دندان دارید که اول باید آن را حل کنید. گاهی نیز در طول درمان ممکن است پوسیدگی دندان یا عفونت لثه اتفاق بیفتد. هر گونه درمان جانبی که به درمان ارتودنسی اضافه میشود هزینه درمان را بالاتر میبرد. همچنین اگر براکت آسیب ببیند و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا کند هزینه تان باز هم بالاتر میرود. بنابراین با حفظ بهداشت دهان و مراقبت از براکت از افزایش هزینه جلوگیری میکنید.

 • تجربه دندانپزشک

اگر برای درمان ارتودنسی به دندانپزشک عمومی مراجعه کنید هزینه کمتری از شما دریافت میکند چرا که در این زمینه تخصصی کسب نکرده است اما هزینه درمان نزد متخصص ارتودنسی بیشتر میشود چرا که ارتودنتیست زمان زیادی را صرف کسب آموزش و تجربه کرده است. به یاد داشته باشید اگر درمان را نزد متخصص مطمئن انجام ندهید گاهی با عوارضی مواجه میشوید که نه تنها هزینه درمان را چند برابر میکند بلکه ممکن است نتایج منفی غیر قابل بازگشت مانند از دست دادن دندان داشته باشد.

 

یادتان باشد هرگز نباید صرفا هزینه تعیین کننده درمانتان باشد چرا که مسائل واقعا مهمتری نیز وجود دارد. اگر درمانی را که لازم است انجام دهید به تعویق بیندازید بعدا پس از تحمل رنج و مشکلات بیشتر مجبور به درمان گرانتر و پیچیده تر میشوید و گاه نمیتوان عوارض این تعویق در درمان را جبران کرد. از صرف هزینه بابت سلامت خود نترسید بلکه سعی کنید هزینه ها را به درستی مدیریت کنید.

٪ نظر به “ هزینه ارتودنسی سال ۹۸”

 1. Avatarنودی می گوید:پاسخ

  عالیی بود مث همیشه

 2. Avatarمهیا می گوید:پاسخ

  سلام دکتر من ۲۹ سالمه تنها دو تا دندون جلویی ایم کج هستند و جرم بین دندانی تقریبا بین بیشتر دندان هام دارم، سوال اولم اینه آیا بیمه تکمیلی برای هزینه های درمان شما قابل استفاده هست ،اگر نه آیا برای هیچ مدل درمان شما بیمه تکمیلی نمیشه استفاده کرد؟

  1. دکتر مهریزیدکتر مهریزی می گوید:پاسخ

   جرم بین دندانی زمانی به وجود میاید که فاصله بین دندان ها بصورتی باشد که بین دندان ها بصورت صحیح قابل تمیز شدن با فرچه مسواک و یا نخ دندان نباشد و دندان ها روی هم و نامنظم و بهم چسبیده باشند.
   و این جرم با گذشت زمان و تبدیل به زرد شدن و پوسیدگی دندان ها میشود. و تنها روش درمان برای این مشکل ارتودنسی است.
   برای دریافت اطلاعات کامل برای استفاده از بیمه تکمیلی با شماره تماس های موجود تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *