راهنمای انتخاب انواع بهترین خمیر دندان و دهانشویه

انواع خمیر دندان

1. خمیر دندان اورال بی Oral-B

جهت پیشگیری از پوسیدگی و محافظت از مینای دندان: مهمترین ماده مؤثر ترکیبات فلوراید است. برای کودکان و افرادی که استعداد پوسیدگی دندانها بالاست. (ارتودنسی دندان کودکان)

(Enamel Shield (Oral-B

2. خمیر دندان G.U.M Crest

2) خمیر دندان محافظ لثه ها : برای افرادی که استعداد یا سابقه بیماری لثه دارند. التهاب و خونریزی لثه از علائم بیماری لثه می باشد.

(Gum Protection (Crest

(Gum Protection (Oral-B

3) خمیر دندان سفید کننده

دارای مواد ساینده می باشد. استفاده آن بصورت مداوم و درازمدت توصیه نمی شود چون باعث سایش مینای دندان می شود. مینای دندان در ناحیه طوق دندان نازک بوده و سایش آن منجر می شود عاج زیرین در معرض تحریکات سرما و گرما قرار گرفته و حساسیت دندانی ایجاد شود.

4) خمیر دندان چند منظوره با خواص مختلف

Oral-B Pro-Expert All-Around Protection

Crest Complete

5) خمیر دندان ضد حساسیت

برای درمان حساسیت دندانی که در افراد بزرگسال و سنین بالاتر دیده می شود.انتخاب این نوع خمیر دندان بسیار مناسب است. معروفترین خمیر دندان ضد حساسیت Sensodyne است.

خمیر دندان و دهانشویه

بهترین دهانشویه ها

1) جهت پیشگیری از پوسیدگی

این دهانشویه ها حاوی ترکیبات فلوراید هستند. انواع ایرانی آن در بازار موجود است و در مدارس برای پیشگیری از پوسیدگی تجویز می شود. شایان ذکر است که اغلب دهانشویه ها و خمیردندانها حاوی مقادیری از ترکیبات فلوراید هستند.

2) محافظت لثه ها

برای افرادی که استعداد بیماری لثه والتهاب و خونریزی لثه دارند خمیر دندان و دهانشویه هایی توصیه می شود که خاصیت ضد میکروبی و محافظت از لثه دارند.

شاخص ترین مورد دهانشویه کلرهگزیدین است. کلرهگزیدین ماده ای با خواص ضد میکروبی قوی می باشد. با دندانها و بافت نرم دهان اتصال طولانی مدت پیدا می کند و باعث کاهش باکتریهای دهان می شود اما موجب تغییر رنگ و زردی دندانها می شود که برگشت پذیر است و جای نگرانی نیست. دهانشویه کلرهگزیدین تولید ایران در دسترس می باشد.

3) دهانشویه های چند منظوره حاوی ترکیبات مختلف

Oral-B Multi-Protection

Listerine Total Care

در درمان ارتودنسی ثابت حجم میکروبها در دهان افزایش می یابد و خمیر دندان و دهانشویه های چند منظوره می تواند کمک مهمی به بهداشت دهان باشد. اگر تمایل به آگاهی از قیمت ارتودنسی ثابت دارید روی لینک رنگی کلیک کنید تا هزینه نوع درمان خود را در لیست تعرفه بیابید.

برند کین برای ارتودنسی دهانشویه ارتوکین وخمیردندان ارتوکین را بصورت خمیر و مایع تولید کرده است که دارای فلوراید و خاصیت ضد میکروبی می باشد. دکتر مهریزی بهترین دکتر ارتودنسی در غرب تهران با سابقه چندین ساله درخدمت هم وطنان عزیز می باشد.

ارتوکین مینت حاوی ترکیبات کلرهگزیدین است ولی موجب تغییر رنگ دندانها نمی شود.

نکته : توصیه شده بین استفاده از خمیر دندان و دهانشویه حداقل 30 دقیقه فاصله زمانی باشد.

خمیر دندان و دهانشویه