سفید کردن دندان با استفاده از ژل بلیچینگ دندان در منزل

ژل سفید کننده بلیچینگ دندان چیست

یکی از راه های سفید کردن دندان در منزل استفاده از ژلی است که میتوانید با هزینه نه چندان بالا براحتی از داروخانه ها تهیه کنید،این ژل ها از مواد مورد نیاز برای از بین بردن جرم دندانی و در آزمایشگاه های تخصصی تولید شده و یکی از بهترین راه ها برای درمان ساده و با نتیجه مطلوب محسوب میشود. قبل ازاستفاده از ژل بلیچینگ ( Bleaching ) جهت سفید کردن دندان ها در منزل به نکات زیر توجه نمایید

ژل بلیچینگ دندان

نکات کلیدی در استفاده از ژل دندان

  1. ژل بلیچینگ سفید کننده دندان ها تنها روی رنگ دندانهای طبیعی مؤثر است. کامپوزیت، لمینیت و روکش با بلیچینگ سفیدتر نمی شوند و باید در صورت نیاز جهت هماهنگی رنگ آنها با دندانهای سفید شده اصلاح شوند.
  2. . بهترین زمان برای سفید کردن دندانها شب قبل از خواب است اما در زمان دلخواه خود نیز می توانید آن را انجام دهید.
  3. قبل از استفاده از ژل با مسواک و نخ دندانها را تمیز کنید تا سفید کردن مؤثرتر انجام شود. تری ( قالب ) باید قبل از استفاده تمیز و خشک باشد.
  4. به هیچ وجه تری را با ژل پر نکنید چون ژل اضافی از تری خارج می شود. در جای هر دندان در وسط سطح بیرونی تری یک قطره کوچک از ژل قرار دهید. قطره ژل را پخش نکنید. سر سرنگ ژل را دوباره ببندید تا خشک نشود. ژل بسته به فضای تعبیه شده داخل تری برای 6 یا 8 دندان جلو گذاشته می شود.
  5. تری ( قالب ) را روی دندانها قرار دهید. در حالیکه با یک دست تری را روی دندانها نگهداشته اید اضافات ژل را با انگشت یا دستمال کاغذی تمیز کنید.
  6.  برای حفظ سفیدی دندان ها در دوره سفید کردن دندان ها از خوردن هرگونه مواد غذایی رنگی خودداری کنید مانند چای، قهوه، نوشابه، آلبالو، شاتوت و …
  7. – نتیجه بلیچینگ همیشه ماندگار نیست و بسته به بهداشت دهان و تغذیه بعد از مدتی رنگ دندان ها زرد می شود و نیاز به یک دوره دیگرسفید کردن خواهید داشت.

این روش درمان یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای سفیدی دندان بعد از ارتودنسی است. زیرا بعد از ارتودنسی میزان زردی دندان ها عموما بالاست و نیاز به درمان تخصصی و قطعی دارد.

– دوره درمان با ژل بلیچینگ

– اولین بار 60-30 دقیقه از ژل سفید کننده استفاده نمایید. در صورت کم بودن حساسیت دندانی، بعد از دفعه اول 4-2 ساعت زمان مناسب می باشد.

ژل بلیچینگ دندان

– حین استفاده از ژل روی دندانها از خوردن، نوشیدن و کشیدن سیگار خودداری نمایید.

– بعد از استفاده از ژل، دندان ها و تری را با آب سرد بشویید. دندانها را نخ و مسواک بزنید. تری را هم با مسواک تمیز کرده با آب سرد بشویید و درون جعبه پلاک قرار دهید.

– دوره 5-2 هفته برای بیشتر افراد مناسب است. بعد از رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده از مواد سفید کننده را قطع کنید.

– حساسیت دندانها :

حساس شدن دندانها در بلیچینگ شایع است و خوشبختانه موقتی می باشد. در صورت افزایش حساسیت دندان ها و احساس ناراحتی میتوانید تعداد دفعات و مدت زمان استفاده از ژل بلیچینگ را کاهش دهید.

– در صورت حساس شدن دندانها می توانید پروسه سفید کردن را یک شب در میان انجام دهید.

– برای کاهش حساسیت دندان ها در دوره بلیچینگ جرم گیری نکنید. غذاها و نوشیدنی های ترش و اسیدی مصرف نکنید مثل ترشی و آبلیمو.

بیشتر: قیمت ارتودنسی متحرک

راهنمای نگهداری از ژل بلیچینگ

1. ژل سفید کننده و تری را دور از گرما و آفتاب نگهداری نمایید.

2. برای نگهداری ژل در بلندمدت آن را در یخچال قراردهید. ژل بلیچینگ حدود یکسال در دمای ملایم و در یخچال بیش از دو سال قابل نگهداری است.

دکتر احسان مهریزی بهترین متخصص ارتودنسی در تهران با تخصص و سابقه چندین ساله انواع ارتودنسی کودکان و بزرگسالان